عضویت ورود

نمایشگاه گروهی عکس در گالری طراحان آزاد

نمایشگاه گروهی عکس در گالری طراحان آزاد
نمایشگاه گروهی عکسی از آثار عکاسان کرمانی، با عنوان :«حتی اگر چشمانم آغامحمدخان را نبیند» از روز جمعه ۲۷ فروردین ماه سال جاری، در گالری طراحان آزاد گشایش می‌یابد.
  این نمایشگاه  که پیش از این، در خرداد ماه سال ۹۴در کرمان هم برپا شده بود، دربرگیرنده آثار عکاسی محمد خضری مقدم، مژده موذن‌زاده، یاسرخدیشی، فاطمه یوسف‌زاده، طاهر محمودآبادی و محبوبه کاظمی است.
   در متن بیانیه این نمایشگاه آمده است:«همواره در هر حمله و تصرفی کشتار غارت ویرانی و تجاوز وجود دارد. خواجه تاجدار آغامحمدخان اولین پادشاه خاندان قاجار بیش از دو قرن پیش به‌قصد براندازی سلسله زندیه به کرمان حمله کرد. صبر لبریز شده‌اش از ناتوانی در تصرف شهر و تمسخر وی توسط اهالی کرمان آتش خشم و کینه او را دوچندان نمود. سرانجام خیانت یکی از فرماندهان زند و باز شدن دروازه‌های شهر فاجعهٔ تاریخی درآوردن چندین هزار جفت چشم توسط وی را رقم زد. حادثه‌ای که کرمان را چشم‌خانه تاریخ کرد و در پی آن رفت‌وآمدهای کوچه و بازار، شغل‌ها و هیاهوی مردم تعطیل شد و کمتر چراغی در خانه‌ها روشن ماند. نمایشگاه پیش رو حاصل نگاه ۶ عکاس کرمانی به این رویداد تاریخی است که بر پایهٔ روایت‌های مکتوب و نقل‌قول‌هایی که از این حادثه برجای‌مانده شکل‌گرفته است.»
نمایشگاه تا اول اردیبهشت ماه همه‌روزه به‌جز روزهای پنج‌شنبه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری طراحان آزاد واقع در:تهران، خیابان ولیعصر، خیابان فتحی شقاقی، میدان سلماس، پلاک تهران، خیابان ولیعصر، خیابان فتحی شقاقی، میدان سلماس، پلاک  برای بازدید علاقه‌مندان دایر است.
نویسنده : پریسا رحیمی

نظرات (0)