عضویت ورود

نمایشگاه عکس در گالری راه ابریشم۲

نمایشگاه عکس در گالری راه ابریشم۲

 نمایشگاه عکس در گالری راه ابریشم ۲

نمایشگاهی از آثار ۲۲۸ عکاس از جمعه اول تیرماه، ساعت ۱۶ تا ۲۰
 در گالری راه ابریشم-پارک لاله برگزار خواهد شد. همچنین همزمان با برگزاری این نمایشگاه از کتاب عکس «۲۲۸» نیز رونمایی خواهد شد.

این نمایشگاه دربرگیرنده منتخبی از آثار ۲۲۸عکاس ایرانی است که طی دو سال گذشته در صفحه‌ اینستاگرام مجله‌ عکاسی به صورت مجازی منتشر شده‌اند.
انتخاب آثار این نمایشگاه بر عهده‌ی سیوا شهباز و الناز امینی بوده است.

در بخشی از مقدمه‌ کتاب «۲۲۸» آمده:
«توسعه فناوری اطلاعات و قدم‌نهادن در عصر تحول‌گرایی، راه و روش بشر را در ثبت و ضبط تاریخ تغییر داده و نوآوری‌های رسانه‌ای متقارن با انقلاب صنعتی هزاره سوم، ضمن تغییر پارادایم‌های ارتباطی، زمینه ظهور انسانی جدید را ایجاب کرده‌اند.
بشر در جریان نوگرایی و پسامدرنیسم، نه‌تنها با انسان سنتی که با انسان قرن بیست‌ویکمی هم فاصله گرفته و ماهیتی آنلاین و مجازی را در تعامل با رسانه‌های امروزی تجربه می‌کند. انسانی که با عبور از چارچوب‌های مادی، موجودیت و احساسات خود را نیز مجازی‌شده می‌بیند، ولی بودنش منوط به تداوم خویش در رسانه است و به‌محض فصل این پیوند خود را گم خواهد کرد و هویتش باطل می‌شود.
بشر امروزی در تقابل با «زمان»، شکست‌خورده است و مانند عکس‌های اینستاگرامی بر محور «شتاب گرایی» و در لحظه عمل می‌کند. چه‌بسا جاذبه‌های اولیه در شبکه‌های اجتماعی جملگی دولت مستعجل هستند و به‌سرعت غرق در گرداب اطلاعات و نگاه‌های بی‌علاقه می‌شوند. بدین‌جهت نمود هنر بر دیوارهای دیجیتالی به‌هیچ‌وجه با هنر آویزان بر دیوار گالری‌ها برابری نمی‌کند، چه در نوع مخاطب و چه در ارزش و اهمیت نگاه وی!»

این نمایشگاه تا  ۲۴ تیر ماه،  هر روز هفته، به جز دوشنبه‌ها و تعطیلات رسمی، از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری راه‌ابریشم به نشانی: تهران، بلوار کشاورز، بین خیابان وصال و قدس، شماره ۲۱۰، ساختمان تکنوآجر ادامه دارد.

نویسنده : پریسا رحیمی

نظرات (0)